UEFA Konferences līgas “play-off”: Riga FC vs Linkolnas “Red Imps”

Ceturtdien “Skonto” stadionā cīņu par vietu UEFA Konferences līgas grupu turnīrā sāks Latvijas futbola virslīgas klubs Riga FC, kvalifikācijas “play-off” kārtā spēkojoties pret Linkolnas “Red Imps” no Gibraltāra. Vai izdosies ielikt pamatus jau pirmajā mačā?

Iekļūšanu “play-off” kārtā rīdzinieki nodrošināja dramatiskā spēlē pret Maltas komandu “Hibernians”, kura nedēļu iepriekš svinēja panākumu ar 1:0.

Mačs sākās ar Riga FC nerealizētu pendeli, kam sekoja klusums līdz pat otrā puslaika ievadam. 49. minūtē Rīgas klubu vadībā izvirzīja Leo, taču jau 11 minūtes vēlāk rezultātu izlīdzināja “Hibernians” uzbrucējs Jurgens Degabriele, tādējādi atgūstot pārsvaru divu spēļu summā. Spēles noslēguma daļā bumba vēlreiz pabija Riga FC vārtus, tomēr tiesneši fiksēja ļoti pretrunīgu aizmuguri, kas vēl ilgi pēc spēles izraisīja maltiešu neapmierinātību.

Izredzes tikt tālāk turpināja strauji slīdēt ārā no rīdzinieku rokām, taču kompensācijas laika sestajā minūtē mača sākumā neiesisto pendeli ar vārtu guvumu kompensēja Ivans Paurēvičs. Līdz ar to uzvarētāja noskaidrošanai vajadzēja aizvadīt papildlaiku, kurā dominēja Riga FC, divus vārtus gūstot Junusam Muritalam.

25-kārtējā Gibraltāra čempione “Red Imps” par Riga FC pretinieci Konferences līgas “play-off” kārtā kļuva zaudējuma dēļ Eiropas līgas kvalifikācijas trešajā kārtā pret Bratislavas “Slovan”. Pirmajā spēlē gibraltārieši atzina pretinieku pārākumu ar 1:3, savukārt otrajā spēlē spēja noturēt 1:1 neizšķirtu.

Eirokausu sezonu “Red Imps” sāka Čempionu līgas kvalifikācijā, kur pirmajā kārtā izdevās pārvarēt Luksemburgas “Fola” barjeru, tikmēr otrajā kārtā komanda piekāpās CFR Cluj no Rumānijas. Pagājušajā sezonā komanda izkrita Eiropas līgas kvalifikācijas otrajā kārtā, tur piekāpjoties spēcīgajai Glāzgovas “Rangers”.

Vērtības ziņā “Red Imps” ir krietni zemākās pozīcijās nekā Riga FC – pēc “Tranfermarkt” datiem tā vien  nedaudz pārsniedz vienu miljonu eiro. Visvērtīgākie komandas spēlētāji ir aizsargs Skots Vaismens un uzbrucējs Braiens Gomezs (200K EUR).

Pirmā spēle tiks aizvadīta “Skonto” stadionā, kas šosezon piedzīvos Eirokausu debiju, nesen iegūstot nepieciešamo trešo kategoriju. Jāatzīmē, ka tiekot grupu turnīrā būs nepieciešama ceturtā kategorija.

Totalizatori par favorītiem pirmajā spēlē uzskata Riga FC, 1.48 (Optibet) – 1.53 (Betsafe), kamēr “Red Imps” izredzes tiek vērtētas ar 5.75 (11.lv) – 6.00 (Betsafe).