Bokss: Bolotņiks vs Butasi

Svarīgu cīņu sestdien aizvadīs perspektīvais latviešu bokseris Ričards Bolotņiks (18-5),  kurš Brentvudā spēkosies pret Lielbritānijas pārstāvi Dzošua Buatsi (14-0) par WBA starptautisko jostu pussmagajā svarā.

Gaidāmā cīņa Bolotņikam ir pirmā kopš triumfa “Golden Contract” turnīra finālā 2020. gada decembrī. Panākums deva iespēju bokserim noslēgt līgumu ar “MTK Global” organizāciju uz diviem gadiem par piecām cīņām. Kopumā latvietis uzvarējis pēdējās septiņās cīņās (trīs ar tehnisko nokautu), iepriekšējo zaudējumu ciešot pret Dienvidāfrikas bokseri Tabiso Mčunu 2018. gadā.

28 gadus vecais Butasi ir uzvarējis visās savās profesionālajās 14 cīņās, kā arī 2016. gadā amatiera statusā ieguva bronzas medaļu Vasaras olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro. 2018. gadā bokseris ieguva  WBA “International” čempiona jostu, kuru aizstāvējis jau pēdējās septiņas cīņas. Svarīgi atzīmēt, ka 12 no savām 14 cīņām Butasi savu pretinieku ir nokautējis. Iepriekšējo reizi ringā sportists devās maijā, kad ar tehnisko nokautu ceturtajā raundā pieveica francūzi Danielu Blendu Dos Santošu.

Abu bokseru cīņa norisinās “Matchroom Boxing” organizācijas rīkotajā “FightCamp” cīņu seriālā. “Matchroom Boxing” boss ir pazīstamais boksa promoteris Edijs Hērns, kurš vienlaicīgi ir arī Butasi pārstāvis.

“Bolotņiks ir labā formā, taču tas nav pārāk būtiski, jo, manuprāt, viņš iepriekš nav cīnījies ar tādu bokseri kā es, ” vienā no intervijām atzina Butasi.

Bokseri piektdien aizvadīja oficiālo svēršanos – Bolotņika ķermeņa masa bija 79,15 kilogrami, kamēr Butasi bija nedaudz smagāks, 79,27 kilogrami.

Totalizatori ļoti pārliecinoši par cīņas favorītu uzskata Butasi, 1.07 (Betsafe) – 1.15 (11.lv), kamēr Bolotņika izredzes tiek vērtētas ar 4.75 (11.lv) – 6.95 (Betsafe). Raundu līnijā 6.5 virs novērtēts ar 1.80 (Optibet, 11.lv) – 1.81, zem ar 1.90 (Optibet, 11.lv) – 1.91 (Betsafe).