Bokss: Briedis vs Manns

Sestdien “Arēnā Rīga” cīņu pēc ilgāka pārtraukuma aizvadīs Mairis Briedis, kurš sev piederošo IBF čempiona jostu aizstāvēs pret vācieti Artūru Mannu.

Kopš triumfa Pasaules boksa supersērijā Mairis ringā nav devies jau vairāk nekā gadu. Lielo pauzi ietekmējusi Covid-19 pandēmija, kā arī citi šķēršļi. Sākotnēji Briedis vēlējās pārcelties uz smagsvaru kategoriju, un pat bija vienojies par cīņas aizvadīšanu ar poli Mariušu Vahu, taču bokseri galu galā līdz ringam nespēja tik.

Tikmēr jūnijā IBF mēneša laikā lika vienoties par titula aizstāvēšanu pret citu poli Mihalu Cesļaku, tomēr Cešlaka nometnē izvērtušās problēmas ar cīņas noorganizēšanu, līdz ar to tika izraudzīts jauns pretendents, par kuru kļuva vācietis Manns. Tāpat ik pa laikam izskan iespēja aizvadīt cīņu ar WBO titula īpašnieku Lorensu Okoliju, bet uzvaras gadījumā Briedim var nākties cīnīties ar nākamo IBF izvirzīto kandidātu Džeju Opetaiju.

Lielajā pauzē Briedim arī izdevās ap sevi radīt ažiotāžu arī citos veidos, piemēram, izaicinot uz cīņu interneta slavenību Džeiku Polu vai  pastarpināti izsakot atzinību Baltkrievijas diktatoram Aleksandram Lukašenko.

31 gadu vecais Artūrs Manns karjeras laikā aizvadījis 18 cīņas, gūstot panākumu 17 no tām, tostarp deviņās ar nokauta palīdzību. Vienīgais zaudējums piedzīvots 2019. gada martā, kad atzīts Dienvidāfrikas republikas pārstāvja Kevina Lerena pārākums. Līdz ar zaudējumu Manns zaudēja sev piederošo WBO Internacionālā čempiona jostu, kuru ieguva 2017. gadā.

Interesanti, ka Manns ringā nav devis pat ilgāk par Briedi. Iepriekšējo cīņu vācietis aizvadīja 2020. gada jūnijā, kad mājās nokautēja savu tautieti Radu Rašidu.

“Mans pretinieks Artūrs Manns ir pierdzējis bokseris. Iepriekš viņš bija Zauerlandu paspārnē, un tas daudz ko pastāsta, jo viņi nestrādā ar vājiem bokseriem. Viņš ir ļoti tehnisks bokseris, kurš nāk no kazahu skolas. Daudzi to uzskata par vienu no labākajām pasaulē,” izziņojot cīņu stāstīja Briedis.

Tikmēr Manns cīņai izrādījis pilnu gatavību. “Cīnīšos sevis un savu uzskatu, nevis jostu vai naudas dēļ. Cīnīšos, lai sev un savam piecus gadus vecajam dēlam pierādītu, ka varu sasniegt jebko. Esmu mācījies no titulcīņas pret Kevinu Lerenu. Tagad esmu par 100% uzlādēts un gatavs parādīt pasaulei, ko spēju,” atzina bokseris.

Cīņa varētu būt arī divtik īpaša, jo, kā atzina Brieža promoteris Zauerlands, šī, iespējams būs pēdējā Maira cīņa Latvijā. Tādējādi tiek norādīts, ka nākamjās cīņas būs lielākas.

Kopumā pirms Maira cīņas tiks aizvadītas deviņas cīņas, kurās ringā dosies 12 ārzemnieki un seši latvieši. Bija paredzēts, ka Rīgā boksēsies arī pazīstamais anglis Kriss Jūbenks, taču viņam paredzēta cīņa Ņūkāstlā.

Sestdienas vakara galvenajā cīņā par pārliecinošu favorītu tiek uzskatīts Briedis, koeficienti 1.01 (Betsafe) -1.03 (11.lv, Optibet) robežās, kamēr Manna izredzes uz panākumu novērtētas ar 11.00 (11.lv) – 15.50 (Betsafe). 11.lv raundu līnijā 4.5 Virs novērtējis ar 1.80, savukārt Zem ar 1.90.