Latvijas futbola izlasei spēles pret Nīderlandes un Turcijas zvaigznēm

Divas oktobra mājas spēles 2022. gada Pasaules kausa kvalfikācijas turnīrā aizvadīs Latvijas futbola izlase. Jau piektdien mačs pret spēcīgo Nīderlandi, savukārt pirmdien duelis pret Turciju.

Kā zināms, septembra spēlēs izlase iekrāja četrus punktus, kas uzskatāms par samērā cienījamu sasniegumu. Vispirms mājās tika uzveikts Gibraltārs (3:1) un piedzīvots zaudējums Norvēģijai (2:1), kam sekoja bezvārtu neizšķirts izbraukumā pret Melnkalni.

G grupā Latvija ar pieciem punktiem sešās spēlēs ieņem piekto vietu, apsteidzot tikai Gibraltāru, kam punktu ailē joprojām apaļa nulle, tikmēr trīs punktus priekšā ceturtajā vietā ir Melnkalne. Grupas līderpozīcijas pēc septembra spēlēm pārņēma Nīderlande, kam seko Norvēģija un Turcija.

Spēlēs pret Nīderlandi un Turciju komandai nevarēs palīdzēt Kristers Tobers un Jānis Ikaunieks, dzelteno kartīšu dēļ laukumā nedosies Vladislavs Gutkovskis, tāpat bažas radušās par Pāvela Šteinbora un Vladimira Kameša dalību. Vārsargu līnijā nedēļas sākumā izsaukts FK “Liepāja” vārtsargs Krišjānis Zviedris, savukārt pirmo reizi kopš pagājušā gada novembra sastāvā ir arī Vācijā spēlējošais Daniels Ontužāns.

Nīderlandes izlase uz Rīgu dosies zvaigžņotā sastāvā. Komandai palīdzēs Virdžils van Deiks, Memfiss Depajs, Frenkiju de Jongs, Lūks de Jongs, Matijs de Lihts un Džeordīns Veinaldums, tāpat sastāvā ir divi debitanti – Vācijas futbola bundeslīgas kluba “Freiburg” pamatvārtsargs Marks Flekens un Beļģijas čempionāta vienības “Club Brugge” uzbrucējs Noā Langs.

Septembra spēlēs Nīderlande pārliecinoši sagrāva Melnkalni (4:0) un Turciju (6:1), kā arī nospēlēja neizšķirti pret Norvēģiju (1:1), ar ko dala līderpozīcijas grupā. Spēlē pret Turciju ar hattrick izcēlājs Depajs, divi vārti uzbrucējam arī pret Melnkalni. Ar Latviju Nīderlande tikās martā, gūstot panākumu ar 2:0. Ar vārtu guvumiem spēlē izcēlās De Jongs un Stīvens Bergheiss.

Totalizatori arī šoreiz par spēles favorīti pārliecinoši uzskata Nīderlandi, 1.08 (Optibet) – 1.10 (11.lv), kamēr Latvijas izredzes novērtētas ar 26.00 (Optibet) -36.00 (Betsafe). Vārtu līnijā 2,5 Virs novērtēts ar 1.30 (Betsafe) – 1.33 (11.lv), Zem koeficienti  3.25 (Optibet) -3.60 (Betsafe).

Optimālā sastāvā uz Latviju brauks arī pirmdienas pretiniece Turcija, ar kuru pirmajā aplī izdevās izcīnīt rezultatīvu neizšķirtu. Komandai palīdzēs gan Buraku Jilmazs, gan arī Dzengizu Inders un Hakans Čalhanols.  Izlases kapteinis Jilmazs ar 72 mačiem ir spēlēm bagātākais un ar 29 gūtiem vārtiem rezultatīvākais spēlētājs. Septembrī komanda nospēlēja neizšķirti pret Melkalni, uzveica Giblraltāru un piedzīvoja sakāvi pret Nīderlandi. Pēc spēles no amata atkāpās komandas galvenais treneris Šenols Ginešs, kura vietā nācis Štefans Kuncs, ar kuru noslēgts trīs gadu līgums. Pirms spēles ar Latviju Turcijai duelis mājās pret Norvēģiju. Latvijas izlase noteikti centīsies nepārtraukt ieilgušo neizšķirtu sēriju, iepriekšējo reizi notikumiem bagātā cīņā nospēlējot 3:3.

Totalizatori par pirmdienas spēles favorīti uzskata Turciju, 1.40 (11.lv, Betsafe), kamēr Latvijas izredzes uz panākumu novērtētas ar 8.50 (11.lv) -9.00 (Betsafe). Ierastajam neizšķirtam koeficienti 4.75 (Betsafe) – 5.00 (11.lv).