Noslēguma fāzē nonācis EURO 2020 kvalifikācijas cikls, kurā Latvijas izlase sestdien tiksies ar Slovēniju. Kā 11 vilku izredzes totalizatori vērtē šoreiz?

Latvijas valstvienībai katastrofāli neveiksmīgajā turnīrā atlikušas divas spēles – pēc izbraukuma spēles Slovēnijas galvaspilsētā Ļubļanā futbolisti atgriezīsies mājās, lai noslēdzošajā spēlē Daugavas stadionā tiktos ar Austriju.

Kā zināms, izlasei joprojām ir bez gūtiem punktiem, kas liek vairāk nekā pārliecinoši atrasties grupas pēdējā vietā. Lai izvairītos no sliktākā rezultāta Eiropas čempionāta/Pasaules kausa kvalifikācijas ciklos, atlikušajās spēlēs jāgūst vismaz četri punkti.

Novembra izsaukumā kandidātu sarakstā sākotnēji iekļauti 24 spēlētāji un bija zināms, ka jāiztiek būs bez Deniss Rakela un Artūrs Karašauska.

Pāris dienas vēlāk tika paziņots, ka savainojuma dēļ izlasei nepalīdzēs perspektīvais Daniels Ontužāns, tāpat kandidātu sarakstu papildināja Latvijas virslīgā spēlējošie Ingars Sarmis Stuglis (“Venstpils”) un Aleksejs Grjaznovs (“Valmiera Glass”/”ViA). Savukārt pirmdien veselības problēmu dēļ izlases treniņnometni pameta liepājnieki Kristers Tobers un Jānis Ikaunieks.

Sastāvā joprojām ir Vladimirs Kamešs , kurš oktobra spēlē pret Izraēlu (1:3) faktiski guva komandas pirmos vārtus turnīrā. Iespēju, ka Kamešs gūs vārtus arī spēlē pret Slovēniju, 11.lv novērtējis ar koeficientu 17.00, kas starp Latvijas futbolistiem ir vien piektais augstākais. Vislielākas cerības tiek liktas uz aktīvo Vladislavu Gutkovski, kura iespējas spēlē beidzot izcelties ar vārtu guvumu novērtētas ar koeficientu 10.50, kas joprojām ir ļoti zema.

Pēdējā tikšanās reize ar Slovēniju nebija tā patīkamākā. Jūnijā savu fanu priekšā Latvijas izlase piedzīvoja sakāvi ar 5:0. Divi vārti Domena Čringoja kontā, kurš, visticamāk, piedalīsies arī sestdienas spēlē. Lai gan pēc Latvijas sagraušanas izdevās gūt vēl divus panākumus, oktobra spēles neizvērtās tādas, kā plānots.

Vispirms slovēņi izbraukumā atzina Ziemeļmaķedonijas pārākumu, savukārt trīs dienas vēlāk mājās piedzīvoja minimālu zaudējumu pret Austriju (0:1). Līdz ar to pirms pēdējām spēlēm komanda ar 11 punktiem atrodas ceturtajā pozīcijā, kas vismaz teorētiski ļauj pacīnīties par otro pozīciju. Jāuzvar pašiem un jācer, ka austrieši pēkšņi zaudēs Ziemeļmaķedonijai un Latvijai.

Sestdienas cīņā totalizatori Slovēnijai piešķir paredzami pārliecinošu favorītu statusu, koeficienti 1.07 (Betsafe) – 1.11 (11.lv). Tikmēr Latvijas izredzes gūt panākumu tiek prognozētas ar katastrofāliem koeficientiem, 26.00 (11.lv) – 45.00(!)(Betsafe). Neizšķirta koeficienti 8.66 (Pafbet) – 10.50 (Betsafe) robežās.

Bez šaubām, viegli nebūs, bet vismaz pirmais punkts ir jāizcīna!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *