Interpols EURO 2020 laikā konfiscē ar nelegālajam likmēm saistītus līdzekļus septiņu miljonu vērtībā

Interpola operācija nelegālo azartspēļu apkarošanā Eiropas čempionāta futbolā (EURO 2020) laikā rezultējusies ar 1400 aizturēšanām un aptuveni septiņu miljonu eiro konfiskāciju, vēsta Lionā bāzētā globālo noziegumu apkarošanas organizācija.

Tāpat tūkstošiem kratīšanu laikā Eiropā un Āzijā konfisēti datori un telefoni, kas saistīti ar veiktajām nelegālajām likmēm 465 miljonu dolāru vērtībā.

“Kamēr lielākā daļa no mums baudīja lielo futbolu, simtiem īpašo aģentu 28 valstīs vērsās pret organizētās noziedzības grupām, kuru mērķis bija iegūt miljonus no nelegālajām azartspēlēm un ar naudas atmazgāšanu saistītajām aktivitātēm, ” vēstīts Interpola paziņojumā.

Tikmēr Hongkongas policija aizturējusi apmēram 800 aizdomās turamos, ieskaitot triādes kontrolētā totalizatora sindikāta iespējamo līderi.

Operācijās, kas uzskatītas par valsts vēsturē veiksmīgākajām, tika konfiscēti 2,7 miljoni dolāru skaidrā naudā un ieraksti par simtiem miljonu likmju.

“Mūsu kopējā pieredze palīdzēja atrast saistību starp likmju sindikātiem un to nelegālajām daļām EURO 2020 laikā, ” atzina Interpola Āzijas-Klusā okeāna organizētās noziedzības ekspertu grupas vadītājs Vongs Vejs.

Itālijā, operācijā SOGA VIII (soccer gambling), kopumā pārbaudītas 280 likmju veikšanas vietas un piešķirtas sankcijas 1,3 miljonu eiro vērtībā par nelikumīgām likmju shēmām.

Astoņās Interpola SOGA operācijās veiktas vairāk nekā 19 000 aizturēšanas, konfiscēti 63 miljoni dolāru un slēgtas vairāk nekā 4000 nelegālas likmju veikšanas vietas.