Ko Usiks parādīs pret spēcīgo Džošua?

Ļoti nopietnu pārbaudījumu boksa smagsvaros sestdienas vakarā pieredzēs ukraiņu bokseris Oleksandrs Usiks, spēkojoties pret  WBA, IBF, WBO un IBO čempionu Entoniju Džošua.

Lai gan visi boksa fani nepacietīgi gaida Džošua dueli pret Taisonu Fjūriju, lielu ažiotāžu radījusi arī cīņa pret Usiku, jo “Tottenam Hotspur” stadions tika izpārdots 24 stundu laikā.

Kā zināms, Džošua savā profesionālajā karjerā zaudējis tikai vienu reizi, kad 2019. gada jūnijā šokējošā cīņā piekāpās meksikāņu izcelsmes ASV bokserim Endijam Ruizam. Abi bokseri savā starpā atkārtoti tikās jau sešus mēnešus vēlāk, un Džošua izdevās sekmīgi revanšēties. Iepriekšējo reizi brits ringā devās 2020. gada decembrī, devītajā raundā nokautējot bulgāru Kubratu Puljevu. Kopumā Džošua uzvarējis 24 profesionālajās cīņās, tostarp 22 ar nokauta palīdzību.

Duelī pret Usiku 31 gadus vecajam sportistam ir auguma (198cm) un roku izpletuma (2o8cm) pārsvars, kas dod sava veida priekšrocības.

“Īpaši viņam gatavojies viņam esmu pēdējos trīs mēnešus, ” atzīst Džošua. “Bet treniņu laikā esmu apguvis, kā manām kājām jābūt novietotām un kā kontrolēt kreili. Viņš gadiem ir pieveicis labročus, bet man jāmaina tendence un jābūt labrocim, kurš uzveiks kreili.”

Ukrainis Usiks pēc dominances pirmajā smagajā svarā (16-0) pārcēlās uz smagsvariem, kur līdz šim aizvadījis divas cīņas. 2019. gada oktobrī gūts panākums pret tobrīd 38 gadus veco Čazu Viterspūnu, kur septītajā raundā Viterspūna komanda izlēma cīņu neturpināt, savukārt 2020. gada novembrī smagā cīņā pēc tiesnešu lēmuma pārspēts Dereks Čisora.

Tiesa, bokserim pieredze smagsvaros bijusi arī karjeras sākumposmā, kā amatierim izcīnot zelta medaļas pasaules čempionātā un olimpiskajās spēlēs.

“Džošua būs grūtāk, jo viņš aizstāvēs trīs titulus un cīnīsies mājās, ” uzskata Usiks. “Plikpaurains čalis ierodas viņa dzimtenē un lūkojas pēc lielas cīņas. Man būs liels gods šeit atkal boksēt, es mīlu Londonu un Lielbritāniju, tā man ir veiksmīga vieta. Bet neizrādu daudz emociju un es nedomāju, ka man vajadzētu.”

“Krieviem ir teiciens, ja tu steidzies, tu liec cilvēkiem smieties. Tāpēc es izvēlos būt mierīgs un nesteigties.  Man nav nekādu ideju vai sapņu, kā tas notiks, bet es ceru uz uzvaru. Es gribu uzvarēt, man būs jāieliek daudz darba un pūļu, taču es parādīšu, ko šī cīņa man nozīmē.”

Bez pārsteigumiem, diez gan pārliecinošs totalizatoru favorīts sestdienas kaujā ir Džošua, 1.34 (Betsafe) – 1.38 (11.lv), kamēr Usika iespējas sagādāt pārsteigumu novērtētas ar 2.95 (Betsafe, 11.lv) – 3.00 (Optibet). Raundu līnijā 10.5 Virs novērtēts ar 1.95 (11.lv), savukārt zem ar 1.75 (11.lv).