Latvijas izlase noslēdz PK atlases ciklu

Ar spēlēm izbraukumā pret Norvēģiju un Gibraltāru Pasaules kausa futbolā kvalifikācijas ciklu noslēgs Latvijas futbola izlase. Kā tajās veiksies, vērtē totalizatori.

Kā zināms, oktobrī izlase aizvadīja divas mājas spēles pret Nīderlandi un Turciju. Pret Nīderlandi izdevās izturēt pretinieku spiedienu un zaudēt tikai ar 0:1, savukārt spēlē ar Turciju pārrauta neizšķirtu sērija, pretiniekiem realizējot 11 metru soda sitienu spēles noslēgumā (1:2). Tāpat jāuzsver, ka turki ieraidīja bumbu arī savos vārtos, līdz ar to abās spēlēs ar vārtu guvumiem neizcēlās neviens Latvijas futbolists.

Tas nozīmē, ka G grupas kopvērtējumā tiek saglabāta piektā vieta, un atlikušās divas spēles to neizmainīs. Novembra izbraukumā izlasei nepalīdzēs vārtsargs Pāvels Šteinbors un pussargs Jānis Ikaunieks, tāpat traumu nometnē guvis Daniels Ontužāns, kuru aizvietos Virslīgas čempiones RFS futbolists Renārs Varslavāns. Vārtu līnijā vienīgais ar pieredzi izlasē ir Roberts Ozols, kurš pēdējā laikā nav stājies Riga FC vārtos, pārējiem diviem, Rihardam Matrevicam no FC “Valmiera” un Krišjānim Zviedrim no FK “Liepāja” vēl sava debija jāsagaida, tomēr ir liela iespēja, ka tā var notikt šajās divās spēlēs.

Norvēģijai spēlē nepalīdzēs tās līderis un pasaules futbola superzvaigzne Ērlings Hollans, kā arī uzbrucējs Vetons Beriša un aizsargi Frēdriks Bjerkans un Kristrofers Ajers, no kuriem izlases pamatvērtības ir Hollans un Ajers. Pirms noslēdzošajām spēlē norvēģi atrodas grupas otrajā pozīcijā, no līderes Nīderlandes atpaliekot divu punktu tiesu. Pēc spēles ar Latviju Norvēģijai duelis tieši ar Nīderlandi.

Ar Latvijas izlasi Norvēģija iepriekšējo reizi tikās septembra sākumā, kad bija pārāka ar 0:2, apliecinot pārliecinošo favorītes statusu. Arī šoreiz totalizatori par pārliecinošu favorīti uzskata Norvēģiju, 1.14 (11.lv), kamēr Latvijas izlases izredzes tiek vērtētas ar augsto 23.00. Uz neizšķirtu koeficients 9.00.

Ciklu izlase noslēgs trīs dienas vēlāk pret Gibraltāru, pret kuru septembrī arī izcīnīta vienīgā uzvara turnīrā.