Latvijas klubiem izšķirošie mači UEFA Konferences līgas kvalifikācijā

Ceturtdien UEFA Konferences līgas kvalifikācijas 2. kārtas atbildes spēles aizvadīs arī Latvijas klubi RFS, Riga FC un FK “Liepāja”. Kuras komandas dosies tālāk?

RFS-Puskas Academy

Lielāko pārsteigumu aizvadītajā nedēļā sagādāja RFS futbolisti, mājās pārliecinoši pārspējot Ungārijas “Puskas Academy”. Totalizatori RFS iespējas nevērtēja pārāk augstu, taču rīdzinieki pretiniekiem sagādāja pamatīgu šoku jau pirmajā puslaikā.

Mača astotajā minūtē spēles rezultātu atklāja RFS līderis Darko Lemajičs, savukārt desmit minūtes vēlāk 2:0 panāca austrietis Kevins Frīzenbihlers, kurš komandai pievienojās jūnijā. 25 minūtē rīdzinieki saņēma iespēju izpildīt 11 metru soda sitienu, ko ar savu otro vārtu guvumu spēlē realizēja Lemajičs. Spēles otrajā puslaikā RFS vairāk spēlēja uz rezultāta noturēšanu, kas izdevās sekmīgi, ieliekot spēcīgus pamatus iekļūšanai nākamajā kārtā.

Pirms atbildes spēles RFS aizvadīja spēli Virslīgā, kur sīvā cīņā ar 2:1 tika pieveikts Jūrmalas “Spartaks”. Īpaši veiksmīgs mačs izvērtās aizsargam Žigam Lipuščekam, kurš izcēlās ar diviem vārtu guvumiem.

Bez pārsteigumiem, arī izbraukuma spēlē pārliecinoši favorīti ir “Puskas” futbolisti, 1.28 (Betsafe)-1.29 (Optibet), kamēr rīdzinieku izredzes gūt uzvaru otrajā spēlē tiek vērtētas ar 8.20 (Optibet) – 8.50 (Betsafe). Iegūtā pārsvara dēļ uz tikšanu nākamajā kārtā pārliecinoši favorīti ir RFS, 1.29 (Optibet).

Riga FC-Shkendija

Mājās stabilus pamatus izdevās ielikt arī Riga FC futbolistiem, kas ar 2:0 pārspēja Maķedonijas klubu “Shkendija”. Mača rezultātu jau 13 minūtē atklāja brazīlietis Veslijis, savukārt otrā puslaika ievadā, 52. minūtē, pārsvaru dubultoja Jurijs Valkulko.

Zīmīgi, ka abas komandas vārtu rāmī izdarīja pa sešiem sitieniem, taču kopumā mēģinājumu vairāk bija “Shkendija” futbolistiem, 14 pret 11.

Atbildes mačā totalizatori par favorītiem uzskata “Shkendija”, 1.95 (Betsafe)- 2.04 (Optibet), kamēr Rīgas kluba izredzes novērtētas ar 3.15 (Optibet) -3.40 (Betsafe). Koeficients uz to, ka Riga noturēs iekrāto pārsvaru un iekļūs nākamajā kārtā – 1.15 (Optibet).

Liepāja-CSKA Sofija

Par pārsteigumu izbraukumā parūpējās FK “Liepāja” futbolisti, kas spēja noturēt 0:0 neizšķirtu pret spēcīgo CSKA Sofija. Liepājnieki tikai pavisam nedaudz atpalika bumbas kontrolē (54-46), taču vārtu virzienā raidīja tikai divus sitienus, no kuriem tikai viens nonāca vārtu rāmī.

Pirms atbildes spēles Liepājā CSKA Sofija aizvadījusi spēli vietējā līgā, kur ar 4:2 pārspēja CSKA 1948 komandu.

Ja pirms nedēļas par samērā pārliecinošiem favorītiem totalizatori uzskatīja CSKA, tad šoreiz spēku samēri ir nedaudz izlīdzināti un bulgāru kluba panākums otrajā spēlē tiek vērtēts ar 2.10 (Betsafe) – 2.11 (Optibet). Tikmēr koeficienti uz liepājnieku panākumu 3.20 (Optibet) -3.30 (Betsafe) robežās.