Japānā notiekošais 2019.gada Pasaules kauss regbijā beidzot nonācis līdz finālam – Anglija pret DĀR.  Kurš tiks kronēts par čempionu?

Cīņa par bronzu aizvadīta bez liekiem pārsteigumiem, “All Blacks” jeb Jaunzēlande pieveica Velsu (40-17), apstiprinot pārliecinošās totalizatoru prognozes. Finālā pasaules ranga līdere Anglija tiksies ar Dienvidāfrikas Republiku.

Angļi, kuri vienīgo reizi Pasaules kausa titulu izcīnījuši 2003.gadā, grupu turnīrā aizvadīja trīs spēles, kurās gūtas diez gan pārliecinošas uzvaras (punktu attiecība +99). Noslēdzošā grupu fāzes spēle pret Franciju tika atcelta laikapstākļu dēļ.

Ceturtdaļfinālā komanda droši pārspēja Austrāliju (40-16), kamēr pusfinālā izslēgta trīskārtējā čempione Jaunzēlande (19-7). Izlases rezultatīvākais spēlētājs ar 46 punktiem ir Ovens Farels (4.vieta visu spēlētāju vidū), kamēr piezemējumos labākais rādītājs ir trīs un ar to izcēlušies trīs spēlētāji – Džonijs Meijs, Lūks Kovans-Dikijs un Manu Tulagi (dalīts devītais labākais sniegums turnīrā).

Dienvidāfrikas Republika, kura kļuvusi par čempioni 1995. un 2007.gadā, grupu turnīrā aizvadīja visas četras spēles, vienīgo zaudējumu piedzīvojot pret spēcīgo Jaunzēlandi. Tas ceturdaļfinālā lika cīnīties pret mājinieci Japānu, kura tika pārliecinoši sakauta (26-3), kamēr pusfinālā vien pēdējās minūtēs izrauta uzvara pret Velsu (19-16). Komandas rezultatīvākais spēlētājs ar 47 punktiem ir Handre Polards (3.vieta turnīrā), kamēr ar pieciem piezemējumiem izcēlies Makazole Mapimpi.

Abas izlases 2018.gadā aizvadīja četras savstarpējās pārbaudes spēles, uzvaras dalot uz pusēm, taču Pasaules kauss regbijā abas izlases iepriekšējo reizi vienā duelī salika 2007.gada turnīra grupu fāzē, kad pārliecinošu panākumu izcīnīja DĀR (36-0).

Totalizatori favorītu statusā izvirzījuši Angliju, koeficienti 1.40 (Synottip) – 1.47 (Betsafe). Tikmēr DAŖ panākums tiek prognozēts ar 2.92 (Synottip) – 3.25 (Pafbet). Lai uzvar labākais!