Pasaules kauss regbijā

Japānā notiekošais 2019.gada Pasaules kauss regbijā nonācis līdz fināla fāzei. Bronzas cīņā savā starpā tiksies Jaunzēlandes un Velsas izlases.

Trīskārtējā Pasaules kausa ieguvēja (1987; 2011; 2015) Jaunzēlande jeb “All Blacks” uz turnīru Japānā ieradās ar lielām ambīcijām uz bez šaubām tika uzskatīta par vienu no galvenajām favorītēm.

Grupu turnīrā izcīnītas trīs salīdzinoši pārliecinošas uzvaras, turklāt viena no tām ir pret Dienvidāfrikas Republiku (23-13), kura iekļuvusi finālā. Pēdējā grupu turnīra spēle tika atcelta laikapstākļu dēļ, taču jebkurā gadījumā ar punktu attiecību +135 tika ieņemta pirmā pozīcija.

Tas ceturdaļfinālā ļāva tikties ar Īriju, pret kuru gūts pārliecinošs panākums ar 46-14. Tomēr pusfinālā nācās atzīt pasaules ranga pirmās vietas īpašnieces Anglijas pārākumu  (19-7). Pusfināla mačs neiztika bez incidentiem, jo angļu spēlētāji atļāvās atbildēt leģendārajam jaunzēlandiešu pirmsspēles rituālam “Haka”, par ko dīvainā kārtā pat saņēma sodu.

Rezultatīvākais “All Blacks” spēlētājs ar 39 punktiem ir Ričijs Mounga (5.vieta turnīrā), kamēr visvairāk piezemējumu izdarīja Džordijs Barets (3; dalīta 9.vieta).

Tikmēr pasaules ranga ceturtajā vietā esošā Velsa grupu turnīrā ar četrām uzvarām ieņēma pirmo vietu un pusfinālā iekļuva, pateicoties uzvarai sīvā cīņā pret Franciju (20-19). Pusfināls ir izlases labākā sasnieguma atkārtojums (1987.;2011.), taču līdz finālam beidzot aizcīnīties neizdevās, jo arī pietiekoši sīvā duelī atzīts Dievidāfrikas Republikas pārākums (16-19).

Komandas rezultatīvākais spēlētājs ar 39 punktiem ir Dens Bigars (4.vieta), savukārt Jošs Adams izcēlies ar sešiem sekmīgiem piezemējumiem, kas ir labākais rādītājs turnirā.

Lai gan var šķist, ka bronzas spēlei nav nekādas nozīmes, īpaši svarīga tā būs Velsai, jo uzvara pret “All Blacks” nav svinēta pat kopš 1953.gada. Tajā pašā laikā Pasaules kauss regbijā abas izlases salicis kopā vienā mačā pirmo reizi kopš 1987.gada.

Totalizatori diez gan nepielūdzami un pārliecinoši prognozē Jaunzēlandes panākumu, 1.06 (Synottip) – 1.10 (Betsafe). Velsas panākumam koeficienti 6.88 (Synottip) – 9.00 (11.lv, Pafbet). Atliek tikai cerēt uz aizraujošu spēli un potenciālu pārsteigumu!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *