Bankroll (Līdzekļu pārvaldība)

Būtībā bankroll ir līdzekļi ar kuriem tu esi gatavs riskēt totalizatoru spēlē. Līdzekļi, kuru zaudēšanas gadījumā tev neradīsies liekas problēmas, jo mēs visi zinām, ka gadīties var visādi. Protams, izmantojamos līdzekļus ir svarīgi arī gudri pārvaldīt, un tas ir galvenais pamats ceļā uz peļņas gūšanu.

Bankroll stratēģijas ieteikumi

Profesionāļi parasti iesaka sākt spēli ar vismaz 50-100 vienībām.

Finanšu situācijas ir visdažādākās, tāpēc, ja tev minētais ir parāk daudz, droši var sākt ar mazākām summām. Tomēr tādā gadījumā jāņem vērā tas, ka ceļš uz redzamiem ienākumiem būs lēnāks.

Nosakot savu starta summu, nākamais solis ir stabilas likmju stratēģijas noteikšana un ievērošana.

Vienas likmes lielumam parasti vajadzētu būt 1%-3% apmērā no kopējā bankroll, atkarībā no spēlētāja pārliecības par iznākumu/likmes vērtību. Pašā sākumā tomēr iesakām turēties 1%-2% robežās.

Piemēram, ja tava starta summa ir 100, viena likmes lielums būs 1 līdz 2 eiro robežās. Ja sāc ar 10 eiro, tad tie būtu 10-20 centi likmē, taču var gadīties, ka totalizators neļauj veikt tik mazas likmes + tas noteikti būs lēns un psiholoģiski sarežģīts process.

Agresīvāki spēlētāji vienas likmes apjomu tur 3%-5%+ procentu robežās, taču zaudējumu sēriju gadījumā līdzekļu apjoms saruks krietni ātrāk.

Profesionāli spēlētāji izmanto arī Kellija kritēriju, kas nozīmē, ka likmes lielums tiek tiek noteikts, balstoties uz tās matemātisko vērtību. 

To nosaka, ņemot vērā gan notikuma varbūtību, gan izlikto koeficientu.  Aprēķina formulas ir dažādas, taču populārākā ir (varbūtības % reizināts ar decimālo koeficientu) mīnus 100% = vērtība (veicamā likme procentuālā izteiksmē no kopējā bankroll).

Kā jau noprotams, viens no līdzekļu pārvaldības pamatnoteikumiem ir rutīna. Ja tava stratēģija ir 2% vienā likmē, tad pie tās arī pieturies un summu palielini tikai tādā gadījumā, ja to ļauj bankroll lielums. Ļoti svarīgi ir emocionāli nepakļauties uzvaru vai zaudējumu sērijām. Nebūtu ieteicams arī veikt vairākas likmes viena notikuma laikā.

Tāpat eksperti arī iesaka izvairīties no kombinētajām likmēm, kas ir ļoti simpātiskas un potenciāli ļauj ātrāk palielināt savu bankroll, taču totalizatori no tām gūst lielāku peļņu, neatkarīgi no iznākuma. Tas ir, ja vienā likmē totalizatora priekšrocība (house edge) ir, piemēram, 5%, tad piecu notikumu kombinētajā likmē tie būs 23%.

Līdzekļu pārvaldībā būtisku palīdzību sniegs arī pastiprināta sekošana līdz saviem rezultātiem, dienas/nedēļas/mēneša limitu noteikšana, izvairīšanās no riskantām likmēm ar lieliem koeficientiem utml.

Piesakies jaunumiem un īpašiem piedāvājumiem

Tavs e-pasts būs drošībā un netiks izmantots SPAM nolūkos.