Šovakar Daugavas stadionā savu pirmo spēli UEFA Nāciju līgas D1 grupā aizvadīs Latvijas futbola izlase, kura spēkosies pret Andoru. Totalizatori.lv plašāk apskatīs jaunā turnīra formātu un pirmo Latvijas izlases spēli. 

UEFA nāciju līga ir jauns izlašu turnīra formāts, kurš aizstās ierastās pārbaudes spēles. Visas 55 UEFA izlases pēc to spēka sadalītas četrās līgās. 12 spēcīgākās izlases spēles A līgā, 12 B līgā, 15 C un 16 D līgā, kurā spēlē arī Latvija.  Četras spēcīgākās A līgas komandas iekļūst lielajā finālā, kurā noskaidros Nāciju līgas čempionu. Pārējās līgās komandas cīnās par iekļūšanu augstākā līgā, kā arī ceļazīmi uz 2020.gada Eiropas čempionāta finālturnīru, kuru savā starpā izspēlēs spēcīgākās D līgas komandas.

Nāciju līgai paredzēts arī sulīgs balvu fonds – komandas savā starpā sadalīs 76 miljonus eiro. A līgas uzvarētāja saņems 1,5 miljonus eiro, B līgas vienu miljonu, C līgas 750 tūkstošus un D līgas 500 tūkstošus eiro.

Kā jau minēts, Latvija spēlēs D līgas pirmajā grupā, kurā bez Latvijas ir arī Gruzija, Kazahstāna un šodienas pretinieki Andora.  Augstākā vieta FIFA rangā starp šīm komandām ir Gruzijai – 96. – kam seko Kazahstāna ar 116.vietu, Latvija ar 129, savukārt Andora ir vietu aiz Latvijas – 130..  Pēc FIFA ranga savās progznozēs balstījušies arī totalizatori, kā galveno grupas favorītu ar koeficientu 1.65 izvirzot Gruziju, savukārt Latvija ar koeficientu 4.70 ir trešā.

Latvijas pretinieces Andoras pēdējo trīs spēļu periods vērtējams kā salīdzinoši veiksmīgs – martā ar 1:o pieveikta Lihtenšteina (pirmā uzvara kopš 2017.gada jūnija), savukārt jūnijā un augustā aizvadīti mači ar AAE un Kaboverdi, abos mačos noturot bezvārtu neizšķirtu.

Attēlu rezultāti vaicājumam “Ildefons Lima”Andoras izlases sastāvs neizceļas ar spēcīgiem futbolistiem, taču vērā ņemami ir kapteinis Ildefonss Lima, kuram izlases sastāvā 113.spēles un Norvēģijā spēlējošais Marks Valsess, kurš komandā ir vienīgais profesionālais futbolists.

Tikmēr Latvijas izlase visas pēdējās trīs spēles aizvadījusi jūnijā – Baltijas kausā jaunā trenera Miksu Pātelaienena vadībā ar 1:0 pieveikta Igaunija un nospēlēts neizšķirti ar Lietuvu, neilgi pēc tam zaudējums ar 1:3 pārbaudes spēlē pret Azerbaidžānu.

Attēlu rezultāti vaicājumam “šabala”Latvijas izlases vārtos šajā spēlē stāsies pārbaudīta vērtība Andris Vaņins, taču sarežģījumus labā nozīmē var sagādāt uzbrukuma izvēles. Šobrīd izlasei pieejams Polijā spēlējošais Šabala, Čehijas kluba Jablonec spēlētājs Dāvis Ikaunieks, Artūrs Karašauks (Kazahstāna), tepat Riga FC spēlējošais Deniss Rakels, veiksmīgi Šveice debitējušais Roberts Uldriķis, kā arī Vladislavs Gutkovskis. Visticamāk kāds no šiem spēlētājiem varētu uzņemties spēlēšanu pussarga pozīcijā, jo diemžēl izlasei nespēs palīdzēt Jānis Ikaunieks.

Pēdējā spēle ar Andoru aizvadīta 2017.gada oktobrī, kad gūta uzvara ar 4:0, tāpat uzvaras arī tikšanās reizēs 2016. un 2008.gadā.

Totalizatori ar koeficientu 1.20-1.25 pārliecinošu favorītu statusu piešķir Latvijas izlasei, kā arī netiek prognzēts, ka spēlē tiks gūti vairāk par diviem vārtiem (zem 2.5 – 1.55- 1.78) . Iespējams, ja meklējam vērtību šajā spēlē, tad tā varētu būt likmē uz gūto vārtu skaitu, ņemot vērā, ka pagājušajā savstarpējā mačā pieredzējām četrus vārtu guvumus.

TotalizatorsLatvijaNeizšķirtsAndora
11.lv1.204.5516.75
Optibet1.234.8117.36
Betsafe1.225.0516.50
Pafbet1.254.9016.00

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *