UFC 268: Usman vs Covington 2

Nedēļas nogalē UFC 268 cīņu vakara ietvaros Abu Dabī otro savstarpējo cīņu aizvadīs Kamaru Usmans un Kolbijs Kovingtons, spēkojoties par pusvidējā svara titulu.

Kopš abu cīkstonu iepriekšējās tikšanās reizes 2019. gada novembrī Usmans jostu aizstāvējis vēl trīs reizes, turklāt pēdējās divas ar nokautu. Aprīlī nigērietis tikās ar Horhi Masvidalu, kuru pieveica jau otrajā raundā.

Tikmēr Kovingtons oktagonā kopš zaudējuma devies tikai reizi, 2020. gada septembrī uzveicot Taironu Vudliju. Zaudējums 2019. gadā pārtrauca viņa septiņu cīņu uzvaru sēriju, tikai vienu uzaru atpaliekot no rekorda.

Līdzīgi kā Usmans, Kolbijs ir pazīstams ar savām cīkstēšanās spējām, veicot vidēji 4,61 teikdaunus 15 minūtēs. Tomēr savās 13 cīņās UFC viņš pats ir nogāzts sešas reizes. Tāpat zaudējumā Usmanam viņš tikai otro reizi karjerā nespēja pretinieku nogāzt.

Usmanam, visticamāk, būs priekšrocība boksēšanā, tomēr Kovingtonam ir labāki spērieni, pat 2019. gada cīņā ievainojot pretinieku ar spērienu pa aknu.

Usmans, kurš nav zaudējis jau pēdējās 18 cīņas, arī zināms ar savām cīkstēšanās spējām, veicot vidēji 3,27 teikdaunus 15 minūtēs, kā arī karjerā ne reizi netiekot nogāzts. Usmans ir progresējis savās sišanas spējās, nokautējot pretinieku trīs no pēdējām četrām cīņām. Viņš ieliek tik daudz spēka, ka var kļūt apdraudēts, aizsitot garām, kā gadījās cīņā pret Gilbertu Bērnsu, tomēr viņš spēja ātri atkopties.

Totalizatori par cīņas favorītu pārliecinoši uzskata Usmanu, koeficienti 1.29 (Optibet)- 1.33 (Betsafe), kamēr Kovingtona izredzes tiek vērtētas ar 3.25 (Optibet) – 3.45 (Betsafe). Betsafe totalizators raundu līnijā 3.5 virs vērtē ar 1.67, kamēr zem ar 3.15.

Cīņu vakarā arī tiks aizvadīts duelis par vieglā svara jostu starp Džastinu Geičī un Maiklu Čandleru. Totalizatori par cīņas favorītu uzskata Geičī, 1.43 (Optibet) – 1.52 (11.lv), kamēr Čandlera iespējas tiek vērtētas ar 2.50 (11.lv) – 2.83 (Betsafe).