totalizatori

Naktī uz piekdienu savu debiju Grand Slam turnīru pusfinālos piedzīvos Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova. US Open tenisa kortā viņai pretī stāsies veterāne Serēna Viljamsa. (WTA #26)

Attēlu rezultāti vaicājumam “sevastova williams”Turnīra ceturdaļfinālā Sevastova pārsteidza tenisa fanus gan Latvijā, gan arī visā pasaulē. Savā trešajā US Open ceturdaļfinālā Anastasijai izdevās revanšēties pagājušā gada čempionei Sloenai Stīvensai un pirmo reizi karjerā iekļūt kādā no Grand Slam turnīru pusfināliem.

Lai gan Stīvensa bija pārliecinoša mača favorīte, Sevastovai ar savu pārliecinošo un daudzviedīgo spēli izdevās pārsteigt amerikānieti, kas rezultējās uzvarā divos setos ar 6-2, 6-3. Zaudējums Stīvensai provizoriski liks zaudēt piecas vietas WTA rangā, no trešās vietas nokrītot uz astoto.

Sevastovas pretiniece pusfinālā liekus komentārus neprasa – Viljamsa WTA tūrē ir kopš 1998.gada un šajā periodā vairākkārt bijusi ranga pirmās vietas īpašniece. Ja Sevastovai šis būs pirmais Grand Slam turnīru pusfināls, tad 36 gadus vecajai Viljamsai tādi ir 35, turklāt ar pārliecinošu 30-5 bilanci.

Serena WilliamsPēc atgriešanās no pārtraukuma bērna piedzimšanas un traumu dēļ, Serēna spējusi rādīt pārliecinošu sniegumu, kas jau turnīra sākumā viņu padarīja par galveno favorīti. Tas tiek pierādīts arī laukumā, tāpēc nokļūšana līdz pusfinālam būtiskas problēmas nav prasījusi.

Līdz pat ceturtajai kārtai Serēna savus pretiniekus mala miltos , kopumā zaudējot vien 11 geimos. Brīnumainā kārtā astotdaļfinālā pēc uzvarēta seta ar 6:0 problēmas sāka sagādāt igauniete Kaija Kanepi, ar kuru Serēna aizvadīja vienīgo trīs setu maču turnīrā, kamēr Sevastovai tādi ir tris. Pusfinālā Viljamsa iekļuva, pateicoties uzvarai divos setos pret čehieti Karolīnu Pliškovu (WTA #8)

Interesanti, ka abas tenistes līdz šim nav tikušās, tāpēc šonakt būs pirmā savstarpējā cīņa.

Arī šajā situācijā totalizatori ir nesalaužami un spēles favorītes statusu piešķir Viljamsai, koeficientam svārstoties 1.19-1.22 robežās, kas nozīmē, ka šaubas par Serēnas uzvaru ir ļoti minimālas.  Pārliecinošs favorītes statuss arī izslēdz iespējamību trīs setu mačam – virs 2.5 setiem koeficienti 2.77-2.95 robežās.