Basketbola likmes

Basketbols ir viens no globāli un Latvijā atzītākajiem sporta veidiem, tāpēc arī basketbola likmes ir salīdzinoši lielā cieņā. Iepazīstināsim ar populārākajām.

Spēles uzvarētājs (ieskaitot papildlaiku)

Līdzīgi kā citos sporta veidos, arī basketbolā vienkāršākā un populārākā likme ir uzvarētāja prognozēšana. Lai gan basketbolā ir neizšķirta iespēja pamatlaikā, un totalizatori piedāvā arī 1×2 likmes, atzītākās tomēr ir ieskaitot papildlaiku.

Pamatā tas ir tāpēc, ka šajā sporta veidā neizšķirts ir salīdzinoši reta parādība, līdz ar to tā iespējamība tiek novērtēta zemu, tādejādi tas būtiski neietekmē kopējo koeficientu ainu, kā piemēram futbolā vai hokejā.

Attēlā spēles uzvarētāja koeficienti uz Eirolīgas spēli starp Olympiacos un CSKA – Olympiacos uzvara tiek prognozēta ar koeficientu 2.35, savukārt CSKA ar 1.60.

Handikaps

Handikaps basketbolā ir rezultāta starpība ar kādu favorītam (-) ir jāuzvar vai otra komanda var zaudēt (+), lai likme sekmētos. Salīdzinot ar citiem komandu sporta veidiem, basketbolā rezultātu starpības var būt ļoti dažādas, tāpēc arī piedāvāto handikapu līniju piedāvājums spēlēm var krasi atsķirties.

Kā redzams pirmajā piemērā, izliktā līnija ir ar handikapu 3.5. Ņemot vērā, ka favorīte spēlē ir Nets, lai uz komandu liktā handikapa likme laimētu, tai jāuzvar ar vismaz četru punktu pārsvaru. Savukārt, ja likme veikta uz Hornets, tā laimēs, ja komanda zaudēs ar mazāk nekā četru punktu deficītu, vai ar jebkādu pārsvaru uzvarēs spēli.

Savukārt otrajā piemērā handikaps ir 8.5, jo “Celtics” šajā gadījumā ir salīdzinoši pārliecinoša spēles favorīte. Likme uz “Celtics” laimēs, ja komanda uzvarēs ar vismaz deviņu punktu pārsvaru. Likme uz “Wizards” sekmēsies, ja komanda spēs zaudēt ar mazāk nekā deviņu punktu deficītu, vai arī uzvarēs ar jebkādu pārsvaru.

!Katrai spēlei var tikt piedāvāti vairāki handikapi.

Virs/zem

Virs/zem basketbola likmes nozīmē to, ka spēlētājam jāprognozē, vai spēlē tiks gūti vairāk vai mazāk punkti par totalizatora piedāvāto skaitu.

Arī šajā gadījumā piedāvāto punktu skaits var krasi atšķirties, it īpaši dažādās līgās (piem., Eirolīga un NBA), ņemot vērā to atšķirīgo spēku/spēles stilu u.c. specifiku.

Pirmajā attēlā redzama viena no piedāvātajām punktu likmēm kādā NBA spēlē. Šajā situācija koeficientu uz to, ka spēlē tiks gūti vairāk vai mazāk par 227.5 punktiem, ir vienādi.

Otrajā attēlā redzami koeficienti uz Eirolīgas spēles virs/zem likmi. Arī šajā gadījumā abas iespējas tiek vērtētas vienādi, taču piedāvātie punkti ir krietni mazāk (158,5).

Turnīra uzvarētājs

Kā jau citos komandu sporta veidos, arī basketbolā iespējams veikt ilgtermiņa likmi uz kādas līgas vai turnīra uzvarētāju. Populārākie klubu turnīri basketbolā ir NBA un Eirolīga, izlašu līmenī tās ir olimpiskās spēles, Eiropas/citu kontinetu čempionāti, Pasaules kauss.

Attēlā redzama NBA uzvarētāja likme regulārās sezonas noslēguma daļā. Attiecīgajā situācijā pārliecinošs favorīts ar koef. 1.40 ir Goldensteitas Warriors, kam ar 9.00 seko Toronto Raptors. Likmi uz līgas/turnīra uzvarētāju iespējams veikt visas sezonas garumā, taču koeficienti dažādos posmos var būt atšķirīgi.