Basketbola likmes

Basketbols ir viens no globāli un Latvijā atzītākajiem sporta veidiem, tāpēc arī basketbola likmes ir salīdzinoši lielā cieņā. Iepazīstināsim ar populārākajām.

5
3 x 11€
Jaunajiem klientiem
  • Ātras izmaksas
  • Augsti koeficienti
  • 11.lv TV

Spēles uzvarētājs

Līdzīgi kā citos sporta veidos, arī basketbolā vienkāršākā un populārākā likme ir uzvarētāja prognozēšana. Lai gan basketbolā ir neizšķirta iespēja pamatlaikā, un totalizatori piedāvā arī 1×2 likmes, atzītākās tomēr ir ieskaitot papildlaiku.

Pamatā tas ir tāpēc, ka šajā sporta veidā neizšķirts ir salīdzinoši reta parādība, līdz ar to tā iespējamība tiek novērtēta zemu, tādejādi tas būtiski neietekmē kopējo koeficientu ainu, kā piemēram futbolā vai hokejā.

Attēlā spēles uzvarētāja koeficienti uz Spānijas ACB līgas spēli starp Bilbao Basket un Baskonia- Bilbao uzvara tiek prognozēta ar koeficientu 3.80, savukārt CSKA ar 1.24.

Handikaps

Handikaps basketbolā ir rezultāta starpība ar kādu favorītam (-) ir jāuzvar vai otra komanda var zaudēt (+), lai likme sekmētos. Salīdzinot ar citiem komandu sporta veidiem, basketbolā rezultātu starpības var būt ļoti dažādas, tāpēc arī piedāvāto handikapu līniju piedāvājums spēlēm var krasi atsķirties.

Kā redzams pirmajā piemērā, izliktā līnija ir ar handikapu 2.5. Ņemot vērā, ka favorīte spēlē ir Canarias, lai uz komandu liktā handikapa likme laimētu, tai jāuzvar ar vismaz trīs punktu pārsvaru. Savukārt, ja likme veikta uz Malaga, tā laimēs, ja komanda zaudēs ar mazāk nekā trīs punktu deficītu, vai ar jebkādu pārsvaru uzvarēs spēli.

Savukārt otrajā piemērā handikaps ir 15.5, jo “Barcelona” šajā gadījumā ir salīdzinoši pārliecinoša spēles favorīte. Likme uz “Barcelona” laimēs, ja komanda uzvarēs ar vismaz 16 punktu pārsvaru. Likme uz “Joventut” sekmēsies, ja komanda spēs zaudēt ar mazāk nekā 16 punktu deficītu, vai arī uzvarēs ar jebkādu pārsvaru.

Katrai spēlei var tikt piedāvāti vairāki handikapi.

Virs/zem

Virs/zem basketbola likmes nozīmē to, ka spēlētājam jāprognozē, vai spēlē tiks gūti vairāk vai mazāk punkti par totalizatora piedāvāto skaitu.

Arī šajā gadījumā piedāvāto punktu skaits var krasi atšķirties, it īpaši dažādās līgās (piem., Eirolīga un NBA), ņemot vērā to atšķirīgo spēku/spēles stilu u.c. specifiku.

Pirmajā attēlā redzama viena no piedāvātajām punktu likmēm kādā Spānijas ACB līgas spēlē. Šajā situācija koeficienti uz to, ka spēlē tiks gūti vairāk vai mazāk par 155.5 punktiem, ir puslīdz vienādi.

Otrajā attēlā redzami koeficienti uz Vācijas BBL līgas spēles virs/zem likmi. Arī šajā gadījumā abas iespējas tiek vērtētas vienādi, taču piedāvātais punktu skaits ir mazliet lielāks (170,5).

Jāatzīmē, ka, piemēram NBA virs/zem likmēs piedāvātās līnijas būs ar vēl vairāk punktiem, ņemot vērā augsto rezultativitāti un spēles ilgumu (48 min ierasto 40 vietā).

Turnīra uzvarētājs

Kā jau citos komandu sporta veidos, arī basketbolā iespējams veikt ilgtermiņa likmi uz kādas līgas vai turnīra uzvarētāju. Populārākie klubu turnīri basketbolā ir NBA un Eirolīga, izlašu līmenī tās ir olimpiskās spēles, Eiropas/citu kontinetu čempionāti, Pasaules kauss.

Attēlā redzama NBA uzvarētāja likme regulārās sezonas noslēguma daļā. Attiecīgajā situācijā favorīts ar koef. 3.25 ir Losandželosas “Lakers”, kam ar 9.00 seko Milvokī “Bucks”. Likmi uz līgas/turnīra uzvarētāju iespējams veikt visas sezonas garumā, taču koeficienti dažādos posmos var būt atšķirīgi.

Piesakies jaunumiem un īpašiem piedāvājumiem

Tavs e-pasts būs drošībā un netiks izmantots SPAM nolūkos.