Futbola likmes

Futbols ir nenoliedzams pasaules sporta karalis arī totalizatoru spēlētāju vidū, līdz ar to futbola likmes ir visdažādākās un to tirgus ir ļoti plašs. Iepazīstināsim ar izplatītākajām.

  1×2 – uzvarētāja noteikšana

  Vienkāršākās un populārākās futbola likmes. Spēlētājam jāprognozē spēles iznākums 90 minūšu + kompensācijas laika griezumā – vienas vai otras komandas uzvara, vai arī neizšķirts, kas futbolā ir iespējams iznākums.

  Cita situācija ir ar dažādu turnīru izšķirošajām spēlēm, kurās pamatlaika neizšķirta gadījumā uzvarētājs tiek noskaidrots papildlaikā vai 11 metru soda sitienu sērijā. Šādā gadījumā kādas komandas uzvaras prognozes likme tiek zaudēta.

  Attēlā redzami koeficienti 1×2 likmei uz Anglijas Premjerlīgas spēli starp “Tottenham Hotspur” un Mančestras “United”. “Hotspur” uzvarai koeficients 2.90, neizšķirtam 3.40, United panākumam 2.50.

  Handikapi

  Handikaps ir vārtu starpības līnija, ar kādu komandai ir jāuzvar vai vājākā komanda drīkst zaudēt, lai likme būtu sekmīga. Latvijas totalizatoros novērojami divi handikapu formāti, bet to būtība ir tikpat kā vienāda.

  Piemēram, 0:1 handikaps nozīmē, ka likmi iespējams veikt uz komandas uzvaru ar divu vārtu starpību vai pretinieku jebkādu uzvaru/neizšķirtu.  Likmei pieejama arī neizšķirta opcija – komandai jāuzvar ar vienu vārtu pārsvaru.

  Attēlā redzami 0:1 handikapa koeficienti Dortmundes “Borrusia” un “Mainz 05” spēlei. Veicot likmi uz Borussia, tā uzvarēs, ja komanda gūs uzvaru ar vismaz divu vārtu pārsvaru, neizšķirta likme būs sekmīga gadījumā, ja Borrusia uzvarēs ar vienu vārtu pārsvaru, savukārt likme uz Mainz 05 laimēs, ja komanda nospēlēs neizšķirti vai uzvarēs ar jebkādu pārsvaru.

  Savukārt, piemēram 1.5 (0.5, 2.5 utml.) handikaps dod iespēju prognozēt favorītu komandas uzvaru ar attiecīgo vārtu pārsvaru (-1.5), vai vājākās komandas nezaudēšanu ar lielāku vārtu starpību kā noteiktajā līnijā (+1.5).

  Virs/Zem

  Šādas futbola likmes saistītas ar kopējo gūto vārtu skaitu spēlē. Totalizators izvirza iespējamo vārtu skaitu, un spēlētājam atliek izvēlēties, vai tiks gūti vairāk vai mazāk par noteikto.

  Attēlā redzamajā piemērā piedāvātais vārtu skaits ir četri. Attiecīgi spēlētājs var veikt likmi uz virs 4 vai zem 4. Šādā situācijā jāņem vērā, ka četri kopumā gūti vārti spēles beigās nozīmē to, ka likme tiek atgriezta. Tādu iespējamību izslēdz, piemēram, 3.5 vārtu likme.

  Abas komandas gūs vārtus

  Vēl viens spēlētāju vidū salīdzinoši atzīts futbola likmes veids. Iemesls ir tās vienkāršums – spēlētājam tikai jāprognozē, vai vismaz vienus vārtus spēlē gūs abas komandas. Šāda likme ir pateicīga kombinēto kuponu veidošanai.

  Piemērā redzams, ka totalizators tic abu komandu spējai gūt vārtus, tāpēc koeficients uz variantu Jā ir zems. Ja spēli savā starpā aizvada vājas  komandas, tad koeficienti uz abiem variantiem visticamāk sadalīsies aptuveni uz pusēm.

  Precīzs rezultāts

  Riskanta, taču potenciāli ienesīga likme. Spēlētājam jāprognozē precīzs spēles rezultāts, taču variantu un koeficientu spektrs ir plašs. Eksperti, ņemot vērā rezultātu mainīgumu, neiesaka pārāk regulāri izmēģināt veiksmi šādās likmēs.

  Kā redzams attēlā, koeficients uz rezultātu 1:1 ir 7.50, savukārt uz futbolam neierasto 4:3 tas ir 51.00. Protams, koeficienti dažādos spēļu pāros var būt krasi atšķirīgi.

  Neizšķirts likme atcelta (Draw no Bet)

  Droša futbola likme, kas ļauj izvarīties no neizšķirta ietekmes. Spēlētājs prognozē mača uzvarētāju, taču situācijā, ja fiksēts neizšķirts, tas saņem veiktās likmes atmaksu. Protams, koeficienti, salīdzinot ar 1×2 likmi, ir zemāki.

  Attēlā redzami Neizšķirts likme atcelta koeficienti uz Mančestras City un Londonas Arsenal cīņu. City koeficients šajā gadījumā ir 1.13 (1×2 koeficients – 1.36), savukārt Arsenal 6.25 (1×2 koeficients – 7.50).

  Turnīra uzvarētājs

  Likme ļauj prognozēt uzvarētāju sezonas/turnīra griezumā.

  TOP 5 futbola līgas ir :

  • Anglijas Premjerlīga
  • Spānijas La Liga
  • Vācijas Bundeslīga
  • Itālijas Serie A
  • Francijas Ligue 1

  Lielākie klubu turnīri ir:

  • UEFA Čempionu līga
  • UEFA Eiropas līga

  Starptautiskie izlašu turnīri:

  • Pasaules kauss futbolā/kvalifikācijas turnīrs
  • Eiropas čempionāts/kvalifikācijas turnīrs
  • UEFA Nāciju līga

  Paraugā -Koeficienti uz Latvijas futbola virslīgas sezonas čempionu. Kā redzams, šajā gadījumā pārliecinošs favorīts ir Riga FC (1.50) , kamēr tuvākie sekotāji RFS (4.50) un FK Liepāja (4.80) diez gan būtiski atpaliek. Ņemot vērā, ka šāda veida likme ir ilgtermiņa un pieejama visas sezonas/turnīra laikā, koeficienti pirms notikuma vai tā vidusposmā var krasi atšķirties.

  Par autoru LinkedinTwitter
  Mārcis Ziemelis autors
  Marcis Ziemelis

  Totalizatori.lv satura autors pēdējos 5 gadus. Es esmu rakstījis pārskatus par kazino un to uzticamību, vēsturi un spēļu pieejamību. Rakstot arī par bonusa piedāvājumiem, spēļu automātiem un galda spēlēm.